ubytování v klidném prostředí

Tipy na výlet

Zámek Nebílovy

zámek NebílovyKlidnou, romantickou atmosféru barokního nádvoří s procházejícími se pávy, provoněného levandulí a oleandry, intimitu pokojů a aristokratických salónů 18. a 19.století, výjimečné kousky mobiliáře nebo zcela unikátní nástěnné a nástropní malby Antonína Tuvory v tanečním sále. Divadelní představení, výstavy, koncerty, gastronomické akce… To vše a jistě i mnohem více nabízí zámek Nebílovy, vídeňský palác na českém venkově, který se Vám rozhodně vyplatí navštívit…

Vzdálenost: 7,5km, 12min, kolo, pěšky, autem

Kontakt: www.zamek-nebilovy.cz

Radyně

Radyněje hradní zřícenina, která stojí na vrchu Radyně (569 m n. m.) mezi Plzní a Starým Plzencem. Královský hrad byl postaven před rokem 1361 během vlády Karla IV. Nabízí nádherný výhled na okolní prostředí.                               Otevřeno pro veřejnost: duben a květen: víkendy a státní svátky 10:00 – 18:00 h.                                                                                                   červen, červenec a srpen: denně (kromě pondělí) 10:00 – 18:00 h                                                                                  září a říjen: víkendy a státní svátky 10:00 – 17:00 h.

Vzdálenost: 19km, 20min, kolo, autem

 

 Vodní hrad Švihov

ŠvihovVodní hrad Švihov nabízí k prohlídce dva okruhy. Poohlédněte se na místě, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro popelku a projděte si trasu, kde se Dora převrátila do rybníka a další zajímavosti.

www.hradsvihov.cz

Vzdálenost: 18km, 23min, kolo, autem

 

Plzeň

Techmania – Stovky interaktivních exponátů na sedmi tisících metrech čtverečných, pravidelné show, staré lokomotivy a unikátní trolejbus! Poznejte svět kolem nás prostřednictvím hry. Objevujte přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích.

Planetárium – V novém planetáriu, které vzniklo hned vedle hlavní budovy Techmanie, toho objevíte mnoho. Na tisíci metrech čtverečních najdete dvě projekční kupole, originální expozici i možnost nahlédnout do nitra architektonicky cenné stavby

www.techmania.cz

Plzeňský pivovar Prazdroj – Víte, že prohlídková trasa Pilsner Urquell, patří mezi světově nejlépe hodnocené turistické destinace? Není divu, prohlídka je tak nabitá zajímavostmi, že potěší i velmi náročné návštěvníky. Milovníky historie zaujme model pivovaru z konce 19. století, varna z 30. let minulého století nebo historické sklepy, kde se se dodnes vyrábí pivo Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka.

www.prazdroj.cz, www.prazdrojvisit.cz

 

ZOO Plzeň, Dinopark– Jedna z nejlépe hodnocených zoologických zahrad v České republice s rozšíření dinoPark, který  přináší na tři desítky převážně druhohorních dinosaurů (řadu z nich pohyblivých a ozvučených), ale také jejich živou pamětnici – borovici wolemii. Součástí zoologické zahrady je část věnovaná typicky domácím zvířatů. Najdete ji v části -Statek Lüftnerka.

www.zooplzen.cz

____________________________________________________________________________________________________

 

Dále můžete navštívit

zámek Kozel, rotundu ve Starém Plzenci, zámek Lnáře, Žinkovy,  muzeum hraček v Nýřanech, lázeňský trojúhelník (Mariánské, Františkovy lázně a Karlovy Vary), minigolf s pivovarem v Černicích, rozhlednu Bolfánek a Kožich, spoustu přírodních úkazů na Šumavě, termální lázně v Německu nebo si jen tak večer zajet do kina do dvou plzeňských multikin.